× NETGEAR will be terminating ReadyCLOUD service by July 1st, 2023. For more details click here.
Orbi WiFi 7 RBE973
Reply

Re: Brak wuluminu w ReadyNas2100

Marcin83
Aspirant

Brak wuluminu w ReadyNas2100

Witam, mam problem z ReadyNas 2100 - urządzenie nie widzi woluminu. Do 27.08.15 wszystko działało, natomiast od tego dnia logując się przez adres sieciowy do udziałów - widzę 2 główne foldery: "backup" oraz mój udział, ale nie mogę wejść w żaden z nich. Po zalogowaniu się jako administrator RADiator pokazuje mi, że wszystko jest ok, ale kiedy wejdę w "Woluminy" i "Ustawienia woluminów" pokazuje się komunikat: "Brak istniejących woluminów..." Co robić, czy jest możliwość odzyskania zapisanych tam danych??

Message 1 of 4
StephenB
Guru

Re: Brak wuluminu w ReadyNas2100

Contact Netgear support (support.netgear.com). It won't be free, but it is your best option.

@google translate wrote:

Kontakt z pomocą techniczną Netgear (support.netgear.com).

To nie będzie za darmo, ale to jest najlepsza op


 

Message 2 of 4
Marcin83
Aspirant

Re: Brak wuluminu w ReadyNas2100

Chciałbym uniknąć opłaty za rozwiązanie problemu. Okazuje się, że po wysunięciu dysku nr 4 wszystko działa. W dzienniku jest wpis z dnia 27.08: "Data volume will be rebuilt with disk 4." Od tego czasu wystąpił problem. Jak mozna przywrócić działanie urządzenia z 4 dyskami? Wysunięty dysk jest sprawny.

Message 3 of 4
StephenB
Guru

Re: Brak wuluminu w ReadyNas2100

I think disk 4 might not be working correctly. Try testing it with the vendor diagnostics (seatools or lifeguard). If it passes those tests, try reinserting it with the NAS running.

@Google Translate wrote:

Myślę, że na dysku 4 może nie być prawidłowo pracuje. Spróbuj sprawdzając je za pomocą diagnostyki dostawców (SeaTools lub Lifeguard).

Jeśli przechodzi te testy, próby ponownym włożeniem z prowadzeniem NAS.

 


 

Message 4 of 4
Top Contributors
Discussion stats
  • 3 replies
  • 3872 views
  • 0 kudos
  • 2 in conversation
Announcements